Vintage Giyinmenin Avantajları

1. Artık Yaygın Olarak Üretilmeyen Giysiler Bulabilirsiniz

Vintage giysiler bulursanız, diğer iyi giyimli insanlardan sıyrılmanızı sağlar; Tarzınız buysa, tepeden tırnağa vintage giyinerek gerçek bir hippi olabilirsiniz ya da klasik ve uyumlu bir görünüm için vintage ve çağdaş parçaları karıştırabilirsiniz. Durum ne olursa olsun, gardırobunuzda birkaç vintage parçaya sahip olmak, kıyafetlerinizle gerçekten benzersiz ve yaratıcı olmanızı sağlayacaktır.

2. Eski Giysiler Genellikle Daha Dayanıklıdır

Eski giysi yapım yöntemleri, hem kullanılan hammaddeler hem de insan yapımının ayrıntıları açısından genellikle daha dayanıklıdır. Günümüzde içinde yaşadığımız hızlı moda dünyası için üretilen pek çok modern giysi, dayanıklılıktan ziyade sezonun en yeni ve en son giysilerine sahip olmanın ön planda olduğu bir moda anlayışıyla yıpranmaya daha açık bir şekilde üzere. Günümüz giysilerinde eski giysilere oranla çok daha fazla yıpranma elde edebilirsiniz.

3. Yerel Ekonominize Destek Olacaksınız

Başka bir artı yanı bir vintage mağazasında veya benzeri bir kuruluşta alışveriş yaparak, dev bir şirket yerine yerel ekonominizi desteklemiş olacaksınız; bu durumlarda bölgenizdeki küçük işletmeleri desteklediğinizi bilmek güzel.

4. Vintage Satın Almak, Alışveriş Yapmanın Daha Çevreci Bir Yoludur

Benzer şekilde bilinçli bir zihin çerçevesinde, eski giysileri satın almak, özellikle eski giysileri geri dönüştürdüğünüz ve onlara yeni bir yaşam süresi verdiğiniz için alışveriş yapmanın çevreci bir yoludur. Ayrıca, yeni bir giysi satın almadığınız ve dolayısıyla bu tedarik zincirine katkıda bulunmadığınız için, daha benzer yeni giysiler üretmek için gereken ham madde miktarını teorik olarak azaltmış olursunuz.

5. Vintage Parçalar Harika Bir Sohbet Başlatıcı Olur

Son olarak vintage satın almak ve giymek, özellikle ne giydiğinizi merak edenler için harika bir sohbet başlatıcısı olabilir. Örneğin, vintage gömleğinizle ilgili bir yorum, başka bir insana şık giyinme yolunu gösterebilir ve vintage  giyim camiasında hepimizin bildiği gibi, ne kadar çok olursa o kadar iyi olur.

Sepetim0

Sepet